do kasy suma: 0,00 zł
Jaki model suszarki do rąk wybrać?

Nowoczesne suszarki do rąk to stały element wyposażenia większości współczesnych łazienek o publicznym charakterze. Coraz częściej po tego typu urządzenia sięgają również osoby prywatne, które zamiast tradycyjnych ręczników tekstylnych lub papierowych, stawiają na maksymalną higienę i wybierają eleganckie suszarki wykonane z trwałego tworzywa sztucznego lub metalu. Jeśli zastanawiają się Państwo, którą suszarkę wybrać do swojej łazienki, przedstawimy kilka rad, które powinny pomóc w podjęciu właściwej decyzji zakupowej.

 
Stawiamy na wygląd
 
Na rynku znaleźć możemy suszarki do rąk wykonane z metalu – stali nierdzewnej lub z trwałego tworzywa sztucznego ABS, w różnych kolorach, nie tylko w bieli. Wybór konkretnego modelu zależy przede wszystkim od własnych upodobań, choć trzeba zauważyć, że metalowe suszarki są zwykle trwalsze i bardziej odporne na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Niestety ich cena jest zazwyczaj wyższa od suszarek plastikowych.
 
Liczy się moc
 
Moc suszarki do rąk będzie miała duże znaczenie, jeśli zależy nam na skróceniu czasu suszenia dłoni. Jeśli ma być to urządzenie do zastosowań domowych, warto wybierać suszarki charakteryzujące się cichą pracą, a przez to zwykle z mniejszą mocą wyjściową. Alternatywą mogą być specjalistyczne suszarki kieszeniowe. Niestety cena tych urządzeń wciąż jest kilkukrotnie wyższa od standardowych suszarek z tradycyjną dyszą powietrza, a zatem są to urządzenia kierowane do wąskiej grupy klientów, dla których cena będzie miała mniejsze znaczenie.
 
Dostępne funkcjonalności
 
Wybierając konkretny model suszarki do rąk warto zwrócić uwagę na możliwość samodzielnej regulacji czasu dozowania ciepłego powietrza – im dłuższy będzie to czas, tym łatwiej będzie wysuszyć dłonie, ale i większe będzie sumaryczne zużycie prądu. Wybierać możemy również spośród urządzeń wyposażonych w ruchomą lub stałą dyszę powietrza. W pierwszym przypadku, w prosty sposób możemy regulować kierunek nadmuchu. W drugim, kąt nadmuchu pozostaje stały, co powoduje pewne ograniczenia podczas montażu suszarki.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl